Kilka słów o implantach zębowych – dowiedz się o nich więcej.

Implanty zębowe
5 (100%) 30 vote[s]

Implanty zębowe niezmiennie od lat biją rekordy popularności wśród mieszkańców całego świata. Te sztuczne korzenie zębowe, idealnie pełnią funkcję utraconego zęba i są  w zasadzie nie do odróżnienia! Implanty są wszczepiane przez stomatologa, a sam zabieg nie jest długi. W normalnych warunkach implant zębowy wszczepiany jest od 30 do 120 minut, lecz wszystko zależy od indywidualnych okoliczności.

Implanty zębowe i ich rola.

Podczas zabiegu implant zęba umieszczany jest w otworze, utworzonym wewnątrz dziąsła. Następnie implanty zębów są pokrywane koroną, która pełni funkcję utraconego zęba. Rodzaje implantów są zależna od materiału z jakiego są wykonane. To ile kosztuje implant zęba zależy od kilku czynników, cena implantu zaczyna się jednak od około 3000 złotych. Cena jak widać nie należy do najniższych, jednak efekt jest w większości zadowalający, a same implanty posiadają wieloletnią gwarancję!  Implanty zębowe to przydatna rzecz, która ratuje zdrowie zębów oraz przywraca radosny i naturalny uśmiech! Nic w końcu tak nie poprawia humoru niż zdrowy, nieskrępowany niczym śmiech oraz świadomość nienagannego wyglądu swoich zębów.

Rolą implantu zębowego jest zastąpienie utraconego lub usuniętego korzenia zębowego tak aby powstała możliwość zamocowanie korony zęba. Sam zabieg polega na utworzeniu otworu w dziąśle, umieszczeniu w nim implantu, a następnie założeniu korony, która przypomina naturalny ząb. Korona zęba może być wykonana z kilku materiałów, między innymi z:

  • ceramiki
  • ceramiki na cyrkonie
  • ceramiki na złocie
  • może być mieszana (bez niklu)

Ile kosztuje implant zęba, czyli cena implantu

Jak już wspomniano, ceny implantów zaczynają się od około 3 tysięcy złotych. Wszystko zależy od ilości wszczepianych elementów, miejsca gdzie to robimy oraz materiału z jakiego implant został wykonany.

Jak wyglądają implanty zębowe?

Implanty zębowe przypominają małą śrubkę, która jest wszczepiana wewnątrz naszego dziąsła. Kształtem przypominają naturalny korzeń zębowy.

Co zrobić zanim wszczepimy implant zęba?

Działaniem poprzedzającym wszczepianie implantów jest wykonanie badań, w tym badania pantomograficznego. Po takim rozpoznaniu lekarz może zadecydować o dalszych działaniach i o ewentualnym wykonaniu zabiegu.

Implanty zębów – rodzaje implantów

Implanty dzielimy na rodzaje głównie ze względu na tworzywo, z którego zostały wykonane. Wyróżniamy implanty tytanowe oraz cyrkonowe. Pierwsze, jak sama nazwa mówi, zostały wykonane z tytanu i są naprawdę trwałe. Implanty tytanowe były stosowane już od początku implantologii, czyli od lat ’60 XX wieku. Implant cyrkonowy, wykonany jest z tlenku cyrkonu i do złudzenia przypomina naturalny korzeń zębowy. Jest odporny na działanie temperatury w jamie ustnej oraz wygląda niezwykle naturalnie!

Jak dbać o implant zębowy.

Implanty zębowe są bardzo trwałe, jednak również wymagają pielęgnacji. Higiena w ich przypadku przypomina dbanie o naturalne zęby, jednak lekarze stomatolodzy doradzają wizyty kontrolne co około 6 miesięcy. Takie działanie ma pomóc w zachowaniu zdrowia zębów oraz ich nienagannego wyglądu.

4 Replies to “Kilka słów o implantach zębowych – dowiedz się o nich więcej.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *