Leczenie ostrogi piętowej moczem

mocz - stosowany jest w leczeniu ostrogi pietowej
4.9 (98.33%) 36 vote[s]

Nasilający się ból pod piętą, występujący na początku w czasie ruchu, a następnie również w spoczynku, np. w czasie siedzenia lub leżenia, może świadczyć o pojawieniu się ostrogi piętowej. Obecnie istnieje kilka metod farmakologicznych oraz fizjoterapeutycznych leczenia tej przypadłości. Niekiedy stosuje się nawet zabiegi operacyjne. Jednak sama kuracja jest dość uciążliwa i długo trwa. W związku z tym może warto skorzystać z wiedzy naszych babek i prababek, które na ostrogi stosowały domowe metody? Jedną z nich jest leczenie ostrogi piętowej moczem.

Najlepszy domowy sposób na ostrogę piętową, czyli urynoterapia

bieganie może być przyczyną ostrogi piętowejOsoby, które borykają się z silnym bólem pięt, ratują się na różne sposoby. Niestety większość medykamentów i zabiegów szybko rozczarowuje. Nierzadko po takim leczeniu ból nawraca, a problemy z normalnym funkcjonowaniem stale narastają. W takim wypadku można skorzystać z metod alternatywnych. Jedną z nich jest leczenie ostrogi piętowej moczem. To wypróbowany sposób, który sprawia, że jednorazowa kuracja pozwala się cieszyć zdrowiem przez długi czas. Zdarza się również, że dolegliwości już nigdy nie wracają.

W jaki sposób przeprowadzić skuteczną terapię moczem?

Jest kilka sposobów, które pozwalają przeprowadzić skuteczne leczenie moczem ostrogi piętowej. Jeden z nich opiera się na moczeniu nóg we własnej urynie. Mocz należy zbierać przez cały dzień. Następnie wieczorem powinniśmy dolać do niego ciepłej wody, tak aby płyn miał temperaturę zbliżoną do naturalnej ciepłoty ludzkiego organizmu. W przygotowanej w ten sposób miksturze zanurzamy chore stopy na około pół godziny. W tym czasie mocz przenika przez tkanki, działając przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo na zmienione chorobowo miejsca. Po wyjęciu stóp z uryny, należy je wytrzeć do sucha, ale w żadnym wypadku nie wolno ich myć! Trzeba je jedynie otulić ciepłymi skarpetkami na noc, a rano, po przebudzeniu obmyć ciepłą wodą z mydłem.

U wielu osób poprawę stanu zdrowia można zaobserwować już po kliku dniach od rozpoczęcia terapii. Zazwyczaj stosuje się ją przez tydzień, jednak niektórzy specjaliści medycyny alternatywnej zalecają moczenie nóg w moczu przez dwa tygodnie.

Pozytywne efekty okładów z moczu, stosowanych przy ostrodze piętowej

Gdy pojawia się ostroga piętowa leczenie moczem można też stosować w formie okładów. Do przeprowadzenia terapii w ten sposób będzie potrzebna miska na mocz, bawełniana ściereczka, cienki ręczniczek lub pielucha tetrowa oraz woreczek foliowy. Zabiegi najlepiej jest przeprowadzać wieczorem, tuż przed snem. Zaraz po oddaniu moczu, kiedy jest jeszcze ciepły, należy zanurzyć w nim tkaninę. Następnie, najlepiej nad miską, żeby nie zabrudzić niczego uryną, owijamy dokładnie stopy nasączonym materiałem. Tak wykonane opatrunki zabezpieczamy woreczkami foliowymi, aby nie zmoczyć pościeli w czasie snu. W nocy dobroczynne działanie tego naturalnego „antybiotyku”, jakim jest mocz, wpływa na zmniejszenie zmian w tkankach, opanowanych przez chorobę. Czas trwania terapii zależy od jej efektów, ale zazwyczaj nie przekracza siedmiu dni.

Środki bezpieczeństwa, stosowane w terapii moczem

Należy pamiętać, że uryna może być nośnikiem niebezpiecznych bakterii. W związku z tym przed rozpoczęciem urynoterapii, warto przeprowadzić analizę moczu, która potwierdzi lub wykluczy ewentualną infekcję. Po pozbyciu się niechcianych drobnoustrojów, możemy spokojnie zająć się leczeniem zmian w piętach. Pamiętajmy, że leczenie moczem w wielu przypadkach przynosi dużo lepsze efekty niż farmaceutyki.

2 Replies to “Leczenie ostrogi piętowej moczem”

  1. No dobra, przeczytałam, ale dalej nie jestem przekonana… Mocz na ostrogę piętową? No jasne, że można wszystko potem zmyć, ale trochę mi to jakoś nie wygląda. Ktoś próbował? Mógłby się podzielić ze mną swoimi spostrzeżeniami?

  2. Ja próbowałem raz, potem drugi i jakaś ulga była. Nie wiem czy dlatego, że był to po prostu zimny płyn czy naprawdę leczenie ostrogi piętowej moczem działa. Ale więcej nie wytrzymałem, bo ciągle czułem ten zapach, nawet po wyszorowaniu stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *